Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Investování do drahých kamenů

admin 0

Obraz sedá namalovat, akcie vydat, starožitný nábytek vyrobit. Všechny tyto předměty mají svoje hodnoty. Všechny původně pocházely z přírodních zdrojů. Investiční diamant je však sám přírodou. Dokonce nepotřebuje ani jiné prvky, než uhlík. Je nejtvrdším z nerostů a velmi vzácným drahokamem. Vznikl při tlaku 70.000 kg na centimetr čtvereční při teplotě přes 1.000 stupňů Celsia.

Unikát, který si lze koupit

Cesta surového diamantu je pečlivě kontrolována. Každý kámen má svoji historii a původ. Než byl rozštípnut, obroušen a prodán, uplynula značná doba. Za tuto dobu získal na hodnotě. Největší podíl ceny získává kvalitním broušením spolu s vlastnostmi. Každý diamant je totiž jedinečný.

Kde se dá koupit

Nejlépe se obrátit na prověřeného obchodníka Diamonds International Corporation, člena diamantové burzy v Antverpách. Nezáleží totiž pouze na velikosti diamantu. Pro investiční diamant platí řada pravidel, kterými získává na ceně. Nejcennější kameny jsou čiré a se správným lomem světla. Bez nečistot a bez puklin.

Koupě diamantu je téměř vědou. Proto se na Diamonds International Corporation obrací řada zájemců s oceněním. Společnost zajišťuje a vyhodnocuje konkrétní investiční diamant a doporučí cenu. Přesně podle kvalitativních kritérií. Kupující tak má jistotu, že obdržel to, co si zaplatil.

Příroda je mocná, ale teprve člověk udělal z diamantu hodnotu. Teprve dělením, broušením a leštěním získal diamant svůj tvar a lesk. A také cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *